اموزش تهیه لانزانیا برای 6 نفر -اموزش اشپزی

1 دقیقه


727
1.1هزار اشتراک, 727 امتیاز
69

اموزش تهیه لانزانیا برای 6 نفر -اموزش اشپزی

اموزش تهیه لانزانیا برای 6 نفر -اموزش اشپزی
اموزش تهیه لانزانیا برای 6 نفر -اموزش اشپزی

 

مواد لازم برای 6 نفر

 نوار لازانیا  400 گرم
 سوسیس ریز خرد شده  200 گرم
ژامبون ریز خرد شده  100 گرم
 قارچ خلال شده  5-6 عدد متوسط
 فلفل دلمه ای ریز خرد شده یك عدد كوچك
مخلوط سویا و گوشت چرخ كرده روی هم 100 گرم
پیاز ریز خرد شده یك عدد متوسط
گوجه فرنگی دو عدد میكس شده
اورگانو ، فلفل سیاه به مقدار لازم
سس گوجه فرنگی به مقدار لازم
پنیر پیتزی رنده شده و ورقه ی به مقدار لازم
سس سفید مخصوص یك استكان

 

 

 تهیه لازانیا 
در ظرف نسبتا بزرگی تا دو سوم آب میریزیم همراه با یك قاشق چیخوری نمك و مقداری روغن میع میگذاریم بجوشد. بعد ورقه های لازانیا را یكی یكی و با دقت داخل آب در حال جوش قرار دهید و پس از 8- 10 دقیقه آب كش كنید.

 

در ظرفی مقداری روغن بریزید بعد به ترتیب ین مواد را اضافه كنید:
پیاز ریز خرد شده، 3- 5 دقیقه بعد سوسیس ریز خرد شده پس از 5 دقیقه مخلوط سویا و گوشت چرخ كرده، پس از اضافه كردن مخلوط سویا و گوشت چرخ كرده به دلیل خاصیت جذب سریع روغن توسط سویا، نیاز دارید تا كمی روغن به ماهیتابه اضافه كنید. پس از تغییر رنگ كامل مواد قارچ را اضافه كنید و خوب هم بزنید تا كمی رنگش عوض شود( زیاد هم قرمز نشود بهتر است) و در پایان ژامبون را همراه فلفل دلمه ای ریز خرد شده به مواد اضافه كنید. 2- 3 دقیقه بعد گوجه فرنگی های میكس شده را به مواد بیفزید و خوب هم بزنید. در ین مرحله میتوانید كمی فلفل سیاه و اورگانو نیز به میع لازانیا اضافه كنید. وقتی مواد خوب با هم مخلوط شدند شعله را خاموش كنید و اجازه دهید كمی سرد شوند.

كف و دیواره های یک ظرف( ترجیحا) پیركس را با میزان خیلی كمی روغن چرب كنید تا نوارهای لازانیا در آخر پخت به راحتی از ظرف جدا شوند. بعد كف ظرف را یک لیه نوار لازانیا بچینید و روی آن را یک لیه خیلی نازک سس گوجه فرنگی بریزید و با میع لازانیا كه اكنون كمی سرد شده است، بپوشانید، بعد روی مواد را اورگانو بپاشید، یک لیه كامل پنیر پیتزا رنده شده بریزید( طوری كه تمام سطح مواد را بپوشاند) و بعد مجدداً یک لیه نوار لازانیا بچینید و همین مرحله ها را تكرار كنید تا ورقه های لازانیا تمام شود! یا میع لازانیا و یا فضای ظرف!!

در پایان هم با سس سفید مخصوص كل سطح لازانیا را كامل بپوشانید و یك لیه پنیر پیتزای رنده شده بپاشید و در پایان همسطح ظرف را با پنیر پیتزای ورقه ای بپوشانید.

* سس سفید مخصوص لازانیا
مواد لازم بری این مقدار :

آرد سفید 1 قاشق غذا خوری سر پر
 كره  25 گرم
 نمك ، فلفل سیاه  به مقدار لازم
 شیر  یك لیوان

طرز تهیه لازانیا :
 اول آرد را كمی تفت دهید بدون روغن و كره و پیش از ینكه رنگش شروع به تیره شدن كند، كره را به آن بیفزایید و دائم هم بزنید تا كره نسوزد و به خرد آرد برود. وقتی كره آب شد و رنگ آرد كمی برگشت، نمک و فلفل را اضافه كنید و خوب هم بزنید تا یک دست شود.

در ین مرحله شیر را آهسته آهسته به ظرف اضافه كنید و تند تند هم بزنید تا مواد ته نگیرند. تا زمانی مواد را روی حرارت نگه دارید كه میع شما تبدیل به یک سس غلیظ شود.

دلیل استفاده از ین سس در پخت لازانیا : جلوگیری از خشک شدن لازانیا موقع گریل شدن ؛ و همچنین به دلیل داشتن شیر مانع از پخش شدن مواد در اثر حرارت می شود.

ظرف شما آماده قرار گرفتن داخل فر( یا مایكرو فر) است:
در صورت استفاده از فر، نیم ساعت پیش از استفاده فر را با حرارت 220 درجه گرم كنید بعد ظرف را در طبقه وسط به مدت نیم ساعت قرار دهید.

در صورت استفاده از ماكروفر، پیه بلند اختصاصی گریل را وسط سینی گردان قرار دهید و ظرف را روی آن بگذارید، بهتر است از برنامه پخت تركیبی+ گریل استفاده كنید. در ین صورت با قدرت 450 و زمان 20 دقیقه به نتیجه مناسب میرسید.

نكته : درصورتی که از ین دستور استفاده كردید یا از دستور فر، در یک استكان كوچک تا نصف آب بریزید و زیر چهارپیه گریل بگذید تا مانع از خشک شدن لازانیا شود.

درصورتی که از دستور گریل خالی استفاده كردید 30- 40 دقیقه زمان لازم است( بسته به مدل مایكروفر) در ین شیوه از ترفند استكان آب استفاده نكنید.

** منظور از ظرف نسبتا بزرگی : اندازه ظرف به حدی باشد كه نوار های لازانیا به راحتی و بدون نیاز به شكستن در آن جای بگیرند. تا نوار های سالم و بدون ترک خوردگی داشته باشید.

نكته مهم درباره پخت لازانیا:
سعی كنید مواد را یك دست خرد كنید تا زمان برش دادن لازانیا به مشكل بر نخورید.

ین روش، شیوه اصلی و در واقع طریقه پخت لازانیا است. شما میتوانید مواد اصلی را به دلخواه تغییر دهید. به عنوان مثال میتوانید به جای سوسیس و كالباس و گوشت چرخ كرده، از كدو و بادنجان و سویا بدون گوشت چرخ كرده استفاده كنید( لازانیای سبزیجات) یا هر چیز دیگری كه میل داشتید…

راجع به سویا. برای دست یافتن به طعم بهتر سویا، پیشنهاد میكنم از دو ساعت قبل سویا را به جای آب معمولی در شیر خیس كنید . ین عمل هم باعث از بین رفتن بوی ( به نظر بعضی ها ) بد سویا میشود و هم طعم بهتری به سویا میدهد ؛ و قبل از مصرف سویا را در آبكش بریزید و اجازه دهید كاملا خشک شود.

علت خشک شدن لازانیا, نحوه پخت لازانیا

 

 

 

طرز تهیه لازانیا لقمه ای

لازانیای لقمه ای:
یك شیوه دیگر و ساده تر( ساده تر موقع خوردن البته!) برای تهیه لازانیا وجود دارد :

دو عدد نوار لازانیا را بصورت یك علامت+ روی هم قرار دهید. وسط ین+ را كمی سس قرمز بریزید و با میع لازانیا پر كنید و روی آن اورگانو و پنیر و… بپاشید و یكی یكی نوارها را ببندید و در نهیت روی آن سس سفید مخصوص را بریزید و باقی مراحل كه مانند همان شیوه قبلی است. اما درصورتی که به مزه پنیر علاقه دارید یک ورق درسته پنیر روی آن بگذارید نتیجه بهتری خواهید گرفت. میتوانید از یک چوب خلال برای ثابت نگه داشتن نوار ها استفاده كنید( در صورت نیاز)

قرار دادن یك لیه ضخیم پنیر ورقه ای مانع از زیادی سرخ و خشک شدن لازانیای لقمه ای میشود و در ضمن برای كسانی كه به طعم پنیر علاقه دارند یک لقمه بسیار لذیذ به شمار میرود…

 

اموزش تهیه دسر انبه ژله البالو

 

بیشترین داوطلبان جنگ جهانی دوم کدام کشور بود

 

موزیک ویدئو سیروان خسروی درست نمیشم

دانلود اهنگ جدید محسن ابراهیم زاده به نام عاشقم

کانال جوک جدید  تلگرام

پیج اینستا فیلم های طنز 

;کانال جوک های بی ادبی 

سایت سرگرمی بوم باکس

 


این مطلب رو دوست داشتی؟ برای دوستانتم بفرست:)

727
1.1هزار اشتراک, 727 امتیاز

واکنش شما با دیدن این مطلب چی بود؟

گریه گریه
0
گریه
جذاب جذاب
0
جذاب
لعنتی لعنتی
0
لعنتی
بیزار بیزار
0
بیزار
باحال باحال
0
باحال
پسند پسند
0
پسند
عشق عشق
0
عشق
پیروزی پیروزی
0
پیروزی
ماذا فازا ماذا فازا
0
ماذا فازا
morteza

یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک فرمت انتخاب کنید
آزمون شخصیت
یک سری از سوالات برای دریافت نتایجی در مورد شخصیت افراد
آزمون تفننی
تعدادی سوالات با پاسخ های صحیح یا نادرست که علم شخص را بررسی می کند
نظر سنجی
رای دادن برای تصمیم گیری یا فهمیدن عقاید و نظرات
استوری (داستان)
شامل یک متن و تصاویر
لیست
لیست های کلاسیک
لیست باز
آیتم خود را ارسال کنید و برای بهترین آیتم ارسالی رای گیری کنید
لیست با رتبه بندی
برای انتخاب و بالا آمدن بهترین گزینه با رای مثبت یا منفی کاربران
عکس نوشته
آپلود تصاویر برای ایجاد عکس نوشته
ویدئو
ویدئوی شما یا ویدئو از یوتیوب و ویمئو
صوت/موسیقی
کد از Soundcloud یا Mixcloud یا موسیقی انتخابی شما
تصویر
عکس یا گیف
متحرک
فرمت گیف